Lekcja biblioteczna – klasa 2 „f” z ZSP w Smolcu

Lekcje biblioteczne w Smolcu cieszą się coraz większym powodzeniem wśród dzieci z tutejszych placówek oświatowych. Dziś filię biblioteczną odwiedziła klasa 2„f” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, poznały pracę bibliotekarza „od kuchni”, przypomniały sobie reguły panujące w bibliotece oraz zaznajomiły się z cyklem powstawania książki oraz jej budową. Przeczytaliśmy także fragment książki Marcina Mortki pt. „Misja Ryś”, a pod koniec spotkania dzieci wykonały prace w grupach, dzięki którym utrwalą i uporządkują zdobytą wiedzę. Znalazł się też czas na oglądanie ulubionych książeczek. To było intensywne spotkanie, któremu towarzyszyło wiele istotnych pytań. Dziękujemy i zapraszamy kolejne klasy wraz z nauczycielami do naszej biblioteki. Czekamy na Was!